У Європі створено Асамблею кримських організацій
У Нюрнберзі відбувся установчий з’їзд Асамблеї кримських організацій (АКО), яка представлятиме кримських татар на міжнародному рівні.
З’їзд відкрив ветеран національного руху, член Виконавчого комітету Всесвітнього конґресу кримських татар Зевджет Куртумеров. У своєму виступі він наголосив, що консолідація кримських татар у Європі — це «не лише обов’язок перед минулим, а й відповідальність перед прийдешніми поколіннями кримських татар».
Символом обрано червоний прапор із золотим тюльпаном — традиційним орнаментом кримськотатарської культури, що уособлює гідність, відродження та спадкоємність поколінь.
До складу увійшли 7 організацій і громади з Німеччини, Бельгії, Польщі та Естонії.
Серед цілей — захист прав кримських татар у парламентах ЄС, створення Національного фонду та Кримського інституту досліджень.
Президентом АКО обрано Ельвіса Чолпуха.






