ATR AİLESİNE QOŞULMAQ

У бранця Енвера Аметова виявилося захворювання ніг

7 oktâbr 2025, 15:25
918

Кримськотатарський активіст із Сімферополя Енвер Аметов, засуджений окупаційним «судом» до 13 років колонії суворого режиму, повідомив про серйозні проблеми зі здоров’ям.

Про це розповіла його дружина Галина Аметова.

Нині 50-річний політв’язень перебуває у виправній установі №6 в Псковській області. За словами дружини, у нього почала німіти нога, з’явився варикоз і посилилися головні болі.

Раніше, ще під час перебування у в’язниці №2 в Єльці, в Аметова діагностували гепатит B. Попри численні звернення, медичну допомогу чоловік не отримав — тюремний хірург, до якого його направили, «перебуває на лікарняному вже понад два місяці».

Енвер Аметов був затриманий у березні 2019 року під час масових обшуків у домівках кримських татар у Сімферополі. Його, разом з іншими активістами, звинуватили у «терористичній діяльності» та «спробі захоплення влади».

Правозахисники називають справу політично вмотивованою й вимагають негайного медичного обстеження та звільнення політв’язня.